جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41239
  تاریخ انتشار : 7 دی 1392 11:21
  تعداد بازدید : 365

  پیام کریسمس اسنودن:

  بچه های امروزی چیزی درباره حریم خصوصی نمی دانند

  ادوارد اسنودن در پیام خود به مناسبت فرا رسیدن کریسمس گفت که بچه های امروزی چیزی در مورد حریم خصوصی نمی دانند.

  45-141.jpg

  به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیمانکار سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در پیام خود که از طریق یک تلویزیون انگلیسی پخش شد، خواستار پایان بخشیدن به تجسس گسترده شد.

  وی که پس از افشای جاسوسی آمریکا از شهروندان این کشور و کشورهای دیگر و سیاستمداران جهان از آمریکا فرار کرد، پیام ویدیویی دو دقیقه‌ای خود را در روسیه ضبط کرده بود.

  در این پیام او می‌گوید: بچه‌ای که امروز به دنیا بیاید، در حالی بزرگ می‌شود که هیچ چیزی درباره حریم خصوصی نمی‌داند.

  او پیامش را با اشاره به رمان 1984 نوشته جورج اورول آغاز کرد و گفت: دستگاه‌های تجسسی که او در کتاب‌هایش تصویر می‌کند با آنچه که امروز انجام می‌شود، غیرقابل مقایسه است.

  او سپس جمله خود درباره کودکان را بیان کرد و در ادامه‌ گفت: آنها هیچ گاه نمی‌فهمند چطور می‌توانند لحظه‌ای برای خودشان باشند بدون آنکه چیزی از آنها ضبط یا تحلیل شود.

  اسنودن در پیامش، مخاطبان را دعوت کرد تا وارد بحث درباره این موضوع شوند که تا چه حد می‌توان به تکنولوژی و دولت‌هایی که برای آن قانون تعیین می‌کنند و آن را به خدمت می‌گیرند اعتماد کرد.

  به گزارش بی‌بی‌سی، او گفت: همراه هم ما می‌توانیم به توازن بهتری برسیم، تجسس گسترده را تمام کنیم و به دولت‌ها یادآوری کنیم که اگر می‌خواهد بداند ما چه احساسی به آنها داریم، پرسیدن از خودمان ارزان‌تر تمام می‌شود تا جاسوسی کردن از ما.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
7