جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60143
  تاریخ انتشار : 5 مهر 1393 14:43
  تعداد بازدید : 542

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  مبنای قانون جدید مجازات اسلامی بر "تنبیه و تنبه مجرم" است

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب گفت: اساس قانون جدید مجازات اسلامی بر تنبیه و تنبه مجرم بنا شده و برای اجرایی شدن آن، دست قاضی برای اتخاذ مجازات های جایگزین حبس، باز گذاشته شده است.

  حجت الاسلام والمسلمین "موسی قربانی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به ظرفیت های قانون جدید مجازات اسلامی در کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: چنانچه از قانون جدید مجازات اسلامی به درستی استفاده شود، ظرفیت های بالایی برای کاهش جمعیت کیفری دارد. 

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب گفت: اساس قانون جدید مجازات اسلامی بر تنبیه و تنبه مجرم بنا شده و برای اجرایی شدن آن دست قاضی برای اتخاذ مجازات های جایگزین حبس باز گذاشته شده است. 

  حجت الاسلام قربانی با بیان اینکه قاضی در مرحله دادسرا می تواند در مجازات متهم تخفیف اعمال کند، تصریح کرد: در قانون پیشین مجازات اسلامی تخفیف در مجازات در مرحله دادسرا وجود نداشت و تنها در دادگاه این امکان وجود داشت. 

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب در پایان خاطرنشان کرد: تعلیق، تعویق، تبدیل مجازات، عفو متهم و... از مواردی است که به منظور کاهش جمعیت کیفری در قانون جدید مجازات اسلامی به آن پرداخته شده است. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14