جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60167
  تاریخ انتشار : 5 مهر 1393 15:30
  تعداد بازدید : 436

  51 هزار ملک بدون سند در تصرف آموزش و پرورش

  مدیر کل حقوقی، املاک و حمایت قضایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر 96 هزار ملک در تصرف آموزش و پرورش است که از این تعداد 45 هزار ملک سند دار هستند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون واسعی بر لزوم مشارکت همگانی در امر تعلیم و تربیت تاکید کرد و افزود: قوانین متعددی در آموزش و پرورش وجود دارد که اگر این قوانین محقق شود وضعیت آموزش و پرورش بهبود می یابد.

  وی تصریح کرد: قانون، همه دستگاه ها را موظف کرده است که با آموزش و پرورش همکاری کنند. بند 3 ماده 13 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش یکی از بندهایی است که آموزش و پرورش هیچ گونه استفاده ای از آن نکرده است.

  واسعی ادامه داد: برابر این قانون، 5 درصد علاوه بر عوارضی که شهرداری ها برای صدور پروانه ساخت می گیرند، معادل 5 درصد آن باید به آموزش و پرورش تخصیص داده شود که تا به امروز محقق نشده است.

  مدیر کل حقوقی، املاک و حمایت قضایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش به صورت کامل اجرایی شود، آموزش و پرورش حدود ۲ هزار میلیارد تومان درآمد به دست خواهد آورد.

  مدیر کل حقوقی، املاک و حمایت قضایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وضعیت املاک در آموزش و پرورش خوب است، گفت: در حال حاضر 96 هزار ملک در تصرف آموزش و پرورش است که از این تعداد 45 هزار ملک سند دار هستند.

  وی افزود: حداقل هر سال باید 7 هزار سند اخذ شود که وزارت آموزش و پرورش از این نظر در بین وزارتخانه های دولتی رتبه دوم را دارد.

  واسعی عنوان کرد: تقریبا اغلب املاک اختلافی با وزارتخانه ها، نهادها و ارگانها سر و سامان داده شده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22