جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60323
  تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 15:47
  تعداد بازدید : 475

  رییس دادگستری کرمان عنوان کرد

  برخورد قاطعانه با مفاسد اقتصادی، مهمترین اولویت دستگاه قضایی

  رییس کل دادگستری استان کرمان تلاش در جهت افزایش سرعت دادرسی، اجرای سریع و به موقع احکام قضایی، برخورد قاطعانه با مفاسد اقتصادی را از مهمترین اولویت های دستگاه قضایی استان کرمان در دوره مدیریتی جدید عنوان کرد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کویر، یدالله موحد، اظهار کرد: استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور در حوزه عدالت و امنیت با فرصت ها و چالش های پیچیده خاصی مواجه است.

  وی افزود: بهره گیری از این فرصت ها و مدیریت چالش های استان خصوصاً در حوزه عدالت مستلزم شناخت و درک صحیح از ظرفیت ها و تهدیدات و برنامه ریزی متناسب با اقتضائات است.

  این مسئول عالی قضایی استان کرمان تصریح کرد: به طور قطع این برنامه ریزی و اقدامات در چارچوب راهبردها و منویات مقام معظم رهبری و انتظارات و مطالبات جامعه از دستگاه قضایی خواهد بود و ریاست قوه قضائیه همواره بر این امر مهم تاکید کرده اند که با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیت ها برای تحقق اهداف عالیه و سیاست های کلان قوه قضائیه در قالب برنامه ریزی های مناسب تلاش شود.

  موحد بیان کرد: بر همین اساس مدیریت جدید دادگستری استان کرمان تلاش خود را با اتکال به الطاف الهی و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و همچنین با اتکا به توانایی های قضات و کارکنان و بهره گیری از سایر امکانات استان و جلب حمایت ها و مساعدت های مدیران عالی قوه قضائیه برای دستیابی به اهداف قوه قضائیه انجام می دهد.

  رییس کل دادگستری کرمان افزود: اولویت کاری دادگستری استان در برنامه ریزی های مرتبط با پیشگیری از جرم و دعاوی حقوقی، کاهش ورودی و مراجعات به دستگاه قضایی با استفاده از ظرفیت نهادهای شبه قضائی و سایر نهادهای مدنی و اجتماعی، سرعت و دقت در رسیدگی ها و اتخاذ تصمیمات و صدور آراء متقن و اجرای به موقع و مناسب احکام قضایی و کاهش جدی موجودی پرونده ها است.

  وی بیان کرد: جلوگیری از انباشت دعاوی و پرونده ها در مراجع قضایی، تقویت ساختارهای نظارتی و ارتقاء سلامت نظام قضایی استان و رضایتمندی عمومی و کارآمدی و اثربخشی تصمیمات قضائی، توجه جدی به صیانت از استقلال قضائی و در عین حال همکاری و همراهی قانونمند با سایر ارکان و بخش های حاکمیتی نظام به گونه ای که در اوامر مقام معظم رهبری به عنوان یک راهبرد تبیین شده است در اولویت برنامه های اجرایی ماست.

  موحد افزود: دفاع از منافع عامه و مصالح عمومی و تلاش برای رفع موانع رشد و توسعه استان و حمایت قضایی از سرمایه گذاری از اهم اهداف و موضوعات برای برنامه ریزی تلقی خواهند شد و در کنار آن مقابله جدی با فساد اقتصادی برای دفاع از سرمایه گذاری سالم و مطلوب با عنایت ویژه ریاست محترم قوه قضائیه و اقدامات حمایتی معظم له شرط لازم برای نیل به این اهداف است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
19