جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60375
  تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 12:13
  تعداد بازدید : 607

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام:

  آموزش حقوقی، مهمترین راهکار کاهش جرم

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام گفت: اگر بتوانیم در بین اقشار جامعه به خوبی مسائل حقوقی را نهادینه و آگاهی بخشی کنیم، قطعا بسیاری از جرائم کاهش می یابد.

  جعفر دارابخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: در راستای پیشگیری از جرائم و طرح دعاوی احتمالی در سه سال گذشته با همکاری رسانه ها، اداره کل ثبت اسناد و املاک، کانون سردفتران و دفتریاران استان و سایر دستگاه های اجرایی، اقدامات تأثیرگذاری انجام شده که نتیجه عملی و عینی آن افزایش ثبت معاملات و روابط حقوقی اشخاص بوده است.

  وی با بیان اینکه آموزش حقوق شهروندان در پیشگیری از وقع جرم بسیار تاثیرگذار است، افزود: در همین راستا تدوین و پخش نزدیک به 400 برنامه تلویزیونی، 600 برنامه رادیویی، 1000 متن حقوقی به صورت تیزر و زیرنویس، تهیه و تدوین و پخش 400 کپشن، نمایش تلویزیونی و رادیویی، ارسال بیش از سیزده میلیون پیامک و دو میلیون پیام صوتی برای مشترکین تلفن های ثابت و همچنین تهیه، چاپ و توزیع پانصد هزار برگه بروشور، پوستر و تراکت، کتاب و کتابچه انجام شده است.

  داربخانی آموزش دانش آموزان و دانشجویان در زمینه های مختلف حقوقی را بسیار ضروری و تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در بین اقشار جامعه به خوبی مسائل حقوقی را نهادینه و آگاهی بخشی کنیم قطعا بسیاری از جرائم کاهش پیدا می کند.

  معاون پیشگیری از وقع جرم دادگستری استان ایلام اضافه کرد: با توجه به رشد صدرصدی ثبت معاملات در استان دعاوی حقوقی در دادگاه ها کاهش یافته است.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22