جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60394
  تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 14:28
  تعداد بازدید : 387

  دستورالعمل اتحادیه اروپا به گوگل برای رعایت حریم شخصی

  رگولاتورهای اتحادیه اروپا می گویند یک دستورالعمل مفصل برای گوگل ارسال کرده اند تا این شرکت شیوه جمع آوری و ذخیره سازی اطلاعات کاربران را بر همین اساس انجام دهد.

  به گزارش فارس به نقل از رویترز، دستورالعمل یاد شده بر مبنای قوانین اتحادیه اروپا و پس از پایان تحقیقات شش رگولاتوری این اتحادیه در زمینه عملکرد گوگل تنظیم شده است.

  مقامات یاد شده از گوگل خواسته اند اقدامات توصیه شده در دستورالعمل و به خصوص موارد مربوط به نحوه جمع آوری داده های کاربران و به اشتراک گذاری آنها با نهادها و افراد ثالث را دقیقا مورد توجه قرار داده و به همان نحو اجرایی کند.

  رگولاتوری های شش کشور ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، آلمان، بریتانیا و هلند این دستورالعمل ها را پس از بررسی عملکرد گوگل و سایت های وابسته به آن مانند یوتیوب، جیمیل و سرویس نقشه گوگل تنظیم کرده و به این شرکت هشدار داده اند در صورت سرپیچی باید در انتظار جریمه های سنگین باشد. این شرکت در واکنش از همکاری کامل خود برای رفع سوتفاهم ها خبر داده است.

  رگولاتوری فرانسه قبلا در ماه ژانویه گوگل را به علت عدم رعایت سیاست ها و قوانین محلی این کشور در زمینه حریم شخصی به پرداخت 150 هزار یورو جریمه محکوم کرده بود. البته این جریمه در مقایسه با سود خالص 12.2 میلیارد دلاری گوگل در اروپا مبلغ ناچیزی محسوب می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
21