جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60542
  تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 15:39
  تعداد بازدید : 596

  پوتین:

  رژیم حقوقی دریای خزر 2015 امضا می شود

  رییس جمهور روسیه با اعلام خبر توافق سران کشورهای حاشیه خزر درباره اعلامیه سیاسی مشترک شان گفت: در این اعلامیه برای نخستین بار توافقات آتی درباره موقعیت حقوقی خزر به ثبت رسیده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از خبرگزاری ریانووستی، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه دراین باره گفت: مهم ترین نکته این است که ما روی یک اعلامیه سیاسی که برای اولین بار اصول اولیه همکاری میان پنج کشور حاشیه خزر را تعیین می کند توافق کردیم و این توافقات در دراز مدت به نفع تمام اعضا است.

  پوتین افزود: "از شرکا به خاطر آمادگی برای وحدت و پیدا کردن سازش های لازم و قابل قبول سپاسگزاریم".

  بر اساس این گزارش کشورهای حاشیه دریای خزردر 26 سپتامبر (4 مهرماه) در مورد حضور نظامی نداشتن کشورهای غیرمنطقه یی در خزر توافق کردند. آن ها هم چنین به پیشرفت های قابل توجهی برای آمادگی کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر دست یافتند که قرار است در سال 2015 به امضا برسد.

  نشست کشورهای حاشیه خزر با حضور پنج عضو آن شامل روسیه، ایران، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان روز دوشنبه (امروز) در آستراخان روسیه برگزار شد.

  به گزارش ریانووستی، ذخایر نفت و گاز دریای خزر سبب شده است تا این منطقه به یکی از موضوعات مهم مورد بحث میان این پنج کشور (ایران، ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و آذربایجان) تبدیل شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22